تبلیغات
مسافر آسمان - امنیت یا نا امنی مسئله این است...
 
 


<-BlogDescription->

امنیت یا نا امنی مسئله این است...

دانشگاه صنعتی شاهرود در استان سمنان واقع شده و از سطح علمی قابل قبولی برخوردار است. این دانشگاه در سال های گذشته آبستن حوادث گوناگونی از جمله انحلال انجمن اسلامی و حوادث سال88 و تجمع و تحصن های مختلف بوده است.

همچنین به دلیل واقع شدن در شرایط جغرافیایی خاص خود از یک جو پویا در میان دانشجویان برخوردار است. طیف­های مختلفی در این دانشگاه فعالیت می­‌کنند و هرز چند گاهی به شیوه های مختلف به ترویج و تبلیغ عقاید خود می پردازند.

خوابگاه خواهران این دانشگاه در چند مجتمع بزرگ در فاصله حدود 800 متری خارج از دانشگاه واقع شده است که با توجه به وضعیت قرارگیری دانشگاه در یک منطقه ی خلوت، باعث بوجود آمدن یک محیط ناامن در خارج از دانشگاه شده است. متاسفانه در بهار90 ... 

شاهد یک حادثه در خیابان منتهی به خوابگاه خواهران بودیم که با تیزهوشی یکی از دانشجویان پسر که از آن حوالی رد می­شده این حادثه بعد از مدتی تعقیب و گریز به خیر گذشت. نمونه این نا امنی ها برای پسران نیز بارها به اشکال دیگر اتفاق افتاد اما این حادثه ها درس عبرتی برای مسئولین امر نشده و جز انجام کارهای سطحی  کاری انجام نشد. در این میان طیف های مختلفی از دانشجویان دانشگاه این مسئله را با مسئولین دانشگاه در میان گذاشته و خواستار انجام یک کار پایه ای در این زمینه شدند اما اثر چندانی نداشت؛ تا اینکه در بهار امسال این داستان به شکل بدتری در حوالی همان خیابان اتفاق افتاد و باعث ایجاد یک موج اعتراض قویتر از سوی دانشجویان شد. در این مورد دانشجویان در صحبتی که با وزیر علوم داشتند این مسئله را مطرح کردند و ایشان جمله ای با این مضمون فرمودند که "هر کس ذره ای غیرت داشته باشد در مقابل این معضل سکوت نخواهد کرد." چند روز بعد از این جلسه یک تجمع اعتراض آمیز در مقابل سلف رخ داد که در آن دانشجویان با جمله­ای مواجه شدند که از طرف رئیس دانشگاه مطرح شد: "امنیت محیط خارج از دانشگاه بر عهده ما نیست." خوب این جمله از چنین رئیس دانشگاهی عادی بود و رفتاری غیر از این را باید غیرعادی دانست زیرا این رئیس سابقه بسیار خوبی در مقابله های شدید با دانشجویان دارد؛ مدارک این برخوردها نزد جناب "شهنما" (عکاس و فیلمبردار دانشگاه) موجود است.

به نظر بنده رئیس دانشگاه با دانشجویان مانند موش آزمایشگاهی رفتار می­کند و بیشتر طرح­ها و برنامه هایی که برای اجرا در کل کشور تصویب می­‌شود در این دانشگاه امتحان شده و پس از آن در کشور اجرا می­‌شود نمونه اش همان قضایای گرانی غذای دانشجویان بود که فقط و فقط در این دانشگاه اجرا شد {1} ، {2} و امروز هم قضیه شهریه برای دانشجویان سنواتی که مقدمات آن در حال اجرا ست. شاید فکر کنید آیا راست می­‌گویم یا نه اما بهتر است با چشم خودتان جو موجود در دانشگاه را ببینید. به قول یکی در بچه ها که با خبرنگار برنامه منطقه آزاد هنگامی که در دانشگاه بودند صحبت می­کرد می­گفت : " اینها صحبت دانشجویی نبود. دانشجویان به خاطر خفقان موجود در دانشگاه استفراغ سیاسی کردند." و این صحبت هایی را کردند که در برنامه منطقه آزاد موجود است. بهر حال رئیس دانشگاه بهمراه تیم معاونانش احتمالاً از پشت گرمی خوبی برخوردار است که اینگونه رفتار می کند، اما این بار اولی نیست که حادثه های این چنینی رخ می دهد باید منتظر بود و دید مسئولین بالاتر چگونه با این مسئله برخورد می کنند. بنده به عنوان دانشجوی این دانشگاه وظیفه خود می­‌دانم که این حرف ها را بزنم شاید به گوش مسئولین بالاتر برسد.

با توجه به موقعیت استراتژیکی که در این شهر و دانشگاه وجود دارد و نیز سابقه­‌ی درخشان جناب رئیس، باید یکبار برای همیشه این مسائل را حل کرد یا تعویض مدیر و معاونان یا نشستن و وصف ظلمت­ها!!!

والعاقبة للمتقین
:: مرتبط با: مسئولین هم بشنوند , حرف حساب ,
:: برچسب‌ها: دانشگاه شاهرود , نا امنی ,
نویسنده : مسافر آسمان
تاریخ : شنبه 16 اردیبهشت 1391
 
 
 
 
   
http://google.com/search